Бившият защитник на Ботев (Пловдив) Кристиан Димитров бе големият герой

...

В Хърватия засипаха с похвали Кристиан Димитров

Бившият бранител на Ботев (Пловдив) Кристиан Димитров бе огромният воин за своя Хайдук.

Тимът от Сплит завоюва с 2:1 семейството си на Интер Запрешич на Боби Цонев, а победното попадение вкара бранителят на националния тим, който се извиси над всички в 97-ата минута и се разписа с глава.

Последва бурна наслада на терена на стадион „ Полюд “, а всички футболисти, треньорският щаб и чиновниците на Хайдук се хвърлиха върху Димитров след попадението му.

То бе в действителност значимо, тъй като разреши на тима да се изкачи на второ място в елитната дивизия на хърватския футбол, а то в края на сезона може да бъде с цената на присъединяване в квалификациите на Шампионската лига.

Иначе Иван Мамут откри за Интер Запрешич, само че след час игра Мийо Чаткаш изравни от дузпа. В 63-ата минута Боби Цонев бе сменен, а Кристиан Димитров се появи на терена в 80-ата и стана воин за своя тим.

Това е първо попадение за 23-годишния български национал с екипа на Хайдук, откакто дойде в отбора през февруари.

Медиите в Хърватска засипаха с похвали някогашния централен бранител на Ботев.

„ Димитров бе спасителят на хората от Сплит “, написа Sportklub.

Sportske Jutarnji пък отбелязва: „ Огромен празник и Хайдук още веднъж е в битката за Шампионска лига, а героят бе резервата Димитров “.

„ Какво изтезание за Хайдук, само че в последна сметка жокерът Димитров влезе от аварийна пейка и в ролята на централен нападател донесе основния триумф “, стартира материала си за срещата Slobodna Dalmacija.

Net.hr добавя: „ След същинска драма бранителят Димитров направи това, което цялостен мач не съумяха нападателите “.