Бившият вратар на Черно море и ЦСКА-София Георги Китанов не

...

Отборът на Китанов се изравни с лидера в Румъния

Бившият вратар на Черно море и ЦСКА-София Георги Китанов не игра за Астра (Гюргево), а тимът му реализира доста значима победа с 1:0 над гостуващуя Газ Метан в 18-ия кръг на румънската Лига 1. Това беше шести следващ триумф за отбора на Йоан Андоне, който към този момент има 34 точки и се изравни на върха в класирането с водача ЧФР Клуж.

Гостите също се показват мощно от началото на сезона и през днешния ден оказаха сериозна опозиция. Те можеха да поведат в 19-ата минута, само че Мариус Константин пропусна дузпа. Гола за Астра вкара Денис Алибек в 26-ата минута след подаване на Константин Будеску.

За Газ Метан титуляр беше Серджиу Буш, а след почивката се появи и различен някогашен футболист на Левски - Нелуц Рошу.

Утре предстоят две " български " дербита в Румъния. Сепси на Стефан Велев и Радослав Димитров ще е хазаин на Университатя (Крайова) с Антони Иванов, а Волунтари на Божидар Митрев ще посрещне ФКСБ на Божидар Чорбаджийски.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига 1 18 кръг, петък 29 ноември  Астра Плоещ 1:0краен резулат  Газ Метан Медиаш