Бившият волейболист на Добруджа 07 (Добрич) Трифон Лапков и холандският

...

Трифон Лапков и Грьонинген започнаха със загуба за Купата на CEV

Бившият волейболист на Добруджа 07 (Добрич) Трифон Лапков и холандският му тим Абиант (Грьонинген), които отпаднаха от Шампионската лига, започнаха със загуба о присъединяване си във втория по мощ евротурнир за Купата на CEV. Шампионите на Холандия паднаха като посетители на немския СВД пауърволейс (Дюрен) с 0:3 (23:25, 18:25,19:25) в първи мач от 1/16-финалите на шампионата, игран нощес пред към 1500 фенове в зала " Арена Крайс ".

Срещата-реванш е на 21 декември (четвъртък) от 21,00 часа българско време в Холандия. Там волейболистите на Грьонинген би трябвало да гонят наложителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, с цел да стигнат най-малко до така наречен " златен " гейм. Победителят от този дуел ще се класира на 1/8-финалите за Купата на CEV, където го чака спечелилия от двойката сред турския Зираатбанк (Анкара) и румънския СКМ Универтатя (Крайова).

Трифон Лапков игра мощно цялостен мач за своя отбор и стана втори по ефикасност с 11 точки (2 блока, 1 ас, 36% успеваемост в офанзива, 57% положително и 14% съвършено посрещане) . Най-резултатен за Грьонинген бе още веднъж Щайн Ван Шие с 16 точки (1 блок и 44% успеваемост в атака). За домакините от Дюрен Марвин Пролингеуер осъществя 17 точки (4 блока, 2 аса и 48% успеваемост в атака), а латвиецът Роман Саус добави още 14 точки (2 блока, 57% успеваемост в офанзива и 32% положително посрещане) за успеха.