Бившият участник в Шампионската лига РБ (Лайпциг) загуби и третия

...

РБ пак се сгромоляса

Бившият участник в Шампионската лига Република България (Лайпциг) загуби и третия си мач в границите на тази седмица, с което записа най-слабите си седем дни в клубната история. Тази вечер разполагащият с неограничени запаси отбор позволи домакинско проваляне с 1:2 от последния в класирането в Бундеслигата Кьолн. В четвъртък пък тимът едвам не отпадна от Лига Европа след 0:2 против Наполи, а в понеделник беше повторил схемата от през днешния ден - повеждане в резутата и по-късно допускане на поврат за 1:2 против Айнтрахт (Франкфурт).

Логично Разенбалшпорт ще посрещне идващия кръг чак на шеста позиция. В същото време Кьолн към този момент се изравни с другия тим под чертата Хамбургер ШФ, като разликата с 16-ото място, което дава късмет за оцеляване през бараж, към този момент е 7 точки.

A disappointing result for sure but a massive thank you to the 31,793 fans in the #RedBullArena tonight

#DieRotenBullen #RBLKOE pic.twitter.com/RUsWIa06gU
— RB Leipzig English (@RBLeipzig_EN) February 25, 2018
Срещата на “Ред Бул Арена” беше в две изцяло противоположни откъм игра полувремена. Преди почивката Република България прегази “козлите” и трябваше да им вкара най-малко 3-4 гола, само че в последна сметка стигна единствено един, дело на Жан-Кевин Огюстен още в 5-ата минута.

През втората част футболистите все едно си размениха фланелките. Кьолн сътвори редица положения и съумя да стигне до подобаващ поврат. Зимното попълнение Венсан Козиело изравни в 70-ата минута, а след още седем Марсел Рисе сервира топката на Леонардо Битенкурт за 1:2.

Leonardo #Bittencourt back with a bang! Can @fckoeln_en hold on to these three vital points? #RBLKOE 1-2 pic.twitter.com/hVigB325SB
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) February 25, 2018
Програмата на Лайпциг за състезание също не е добра, тъй като идва поредност от дуели против Борусия (Дортмунд), втория най-силен хазаин Щутгарт и Байерн (Мюнхен).

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 24 кръг, неделя 25 февруари  Република България (Лайпциг) 1:2краен резулат  Кьолн