Бившият селекционер на националния отбор на България Пламен Константинов беше

...

Пламен Константинов: Не може да си позволим да загубим, след като водим с такава разлика

Бившият селекционер на националния тим на България Пламен Константинов беше гневен след загубата на неговия Локомотив (Новосибирск) от Зенит (Казан) с 2:3, с Цветан Соколов, в решаващия мач от полуфиналния шампионат за Купата на Русия.
 Страхотен Цецо Соколов с 29 точки! Зенит напред за Купата след страховит поврат против Локомотив и Пламен Константинов

Локомотив водеше с 2:1 гейма и 21:15 в четвъртата част, само че по-късно загуби дуела с 2:3 гейма и 17:19 в тайбрека.

Мы знаем, что вы сейчас чувствуете.

Обидно проигрывать, когда победная серия достигает 17 матчей. Больно проигрывать, когда на кону стоит путёвка в Финал Кубка России. Мы оступились сейчас, само че будущем будем ещё сильнее!

Спасибо за поддержку, Локосемья! pic.twitter.com/II0uzM58xn
— ВК «Локомотив-Новосибирск» (@lokovolleyns) November 17, 2019
По време на едно от спиранията Пламен Константинов не се стърпя и сподели: ”Това е Казан, не е някакъв колхоз!”

След края на дуела Константинов не скри разочарованието си от загубата:

“Може да се наскърбяваме единствено от себе си. Не е разрешено да загубиш, когато водиш с такава разлика. Имаме поради четвъртата част”, сподели Пламен Константинов след дуела.

“Получи се извънреден дуел за феновете. Разбира се, че е обидно да загубиш подобен мач. На два пъти логиката на психиката отиваше от едната страна към другата, борбата бе невероятна. Няма да проучвам в този момент техническата страна на мача. това ще направя по-късно. Благодарен съм на моя тим, че се би за успеха. Поздравявам Зенит за триумфа. В няколко моменти в края на геймовете те бяха по-спокойни. Ние може да се сърдим в този момент единствено на себе си, не желаеме да търсим виновността другаде. Такива мачове също са нужни. Надяваме се, че ще си извадим добър урок и ще си създадем верните изводи”, приключи Пламен Константинов.

View this post on Instagram
До сих пор переполняют эмоции след това вчерашней встречи «Локомотива» с казанским «Зенитом»? Нас тоже, поэтому давайте вместе посмотрим и вспомним яркие фотомоменты! Полный фотоотчет по третьему игровому дню на нашем официальном сайте! @lookin_al

A post shared by ВК «Локомотив-Новосибирск» (@lokovolley.ru) on Nov 18, 2019 at 1:00am PST