Бившият отбор на Станимир Стоилов Астана взе стабилен аванс и

...

Астана е с единия крак в групите на Лига Европа

Бившият тим на Станимир Стоилов Астана взе постоянен задатък и направи огромна крачка към групите на Лига Европа, откакто победи с 3:0 вкъщи БАТЕ (Борисов) в първи дуел от плейофния кръг на конкуренцията. Казахстанският отбор сътвори много повече положения и осъществя три от тях посредством Марин Томашов (23‘), Юри Логвиненко (44‘) и Рунар Мар Сигурьонсон (52‘-дузпа).

Томашов отри резултата след независим пробив и прекрасен изстрел от границата на наказателното поле. Логвиненко удвои тъкмо преди почивката, откакто засече с глава центриране отдясно на Рукавина. В 52-рата минута Сигурьонсен бе прецизен от дузпа, която самичък си създаде преди този момент.

След като взе този задатък, Астана се отдръпна в отбрана. Опитите на БАТЕ да върне най-малко едно попадение обаче не се увенчаха с триумф и отборът от Борисов ще има доста тежка задача в реванша след седмица.