Бившият номер 8 в световната ранглиста по тенис Янко Типсаревич

...

Типсаревич с първа победа в АТP тура от август 2017 година

Бившият номер 8 в международната класация по тенис Янко Типсаревич (Сърбия) реализира първата си победа в Тура на АТP от август 2017 година. Типсаревич се наложи над представителя на домакините Брадли Клаан с 6:3, 6:3 на старта на конкуренцията на твърди кортове от серията " Мастърс " в Маями. 34-годишният белградчанин, който е 453-и в света сега, играе в третия си шампионат за сезона, откакто пропусна цялата 2018 година поради интервенции на сухожилията на двете си колена.

Заради контузиите Типсаревич, който взе участие в Маями за първи път от 2013 година, употребява така наречен " предпазен ранкинг на АТP”, а във втория кръг той ще се изправи против номер 22 Роберто Баутиста Агут (Испания).

Полякът Хуберт Хуркач, който през предходната седмица доближи до четвъртфиналите на първия за сезона " Мастърс " в Индиън Уелс, надви над италианеца Матео Беретини с 6:4, 6:3 и чака във втория кръг третия в схемата австриец Доминик Тийм, който завоюва купата в Индиън Уелс.

Германският деец Миша Зверев отрази 8 мачбола и отстрани участващия с " уайлд кард " испанец Никола Кун с 4:6, 7:5, 2:2 и отричане на противника поради съществени мускулни крампи. Кун, 255-и в света, имаше задатък от сет и 5:2, само че на два пъти пропусна да затвори мача при личен сервис, а със серия от пет следващи гейма Зверев изравни. 19-годишният испанец проби за 2:1 в третата част, само че германецът незабавно върна пробива, след което Кун се отхвърли. Съперник на Зверев във втория кръг ще бъде номер 17 Николоз Басилашвили (Грузия).