Бившият номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) записа първа

...

Мъри бие в Антверп, но е недоволен от себе си

Бившият номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) записа първа победа за сезона в Европа на равнище АТР, откакто отстрани участващия с " уайлд кард " представител на домакините Кимер Копеянс с 6:4, 7:6(4) на старта на шампионата в белгийския град Антверп с награден фонд 635 750 евро.

32-годишният шотландец реализира пета победа в осем мача след завръщането си на корта през предишния месец след интервенцията на бедрената става през февруари.

Мъри, който дебютира в конкуренцията в Антверп, пропиля ранна преднина от 3:0, само че въпреки всичко все първия сет с нов пробив в десетия гейм.

Във втората част той навакса закъснение от 1:3 гейма и стигна до триумфа със 7:4 точки в тайбрека след 104 минути игра.

" Не съм удовлетворен от някои неща, които направих на корта. Не сервирах добре. Загубил съм инстинкта да затварям мачовете. В доста от срещите след завръщането ми на корта имам съмнения, когато поведа в резултата. Преди това не беше по този начин ", разяснява Мъри.