Бившият национал Андрей Гълъбинов изигра важна роля за класирането на

...

Гълъбинов вдъхнови Специя за финалния плейоф

Бившият национал Андрей Гълъбинов изигра значима роля за класирането на отбора си Специя за финалния плейоф за влизане в Серия А. Специя надигра с 3:1 Киево вкъщи в реванша от полуфиналите и заличи пасива от 0:2 в първия мач. Гълъбинов даде звук за триумфа, откакто откри резултата още във втората минута, когато засече с глава топката във вратата на веронци.

Резултатът се резервира до края на първата част, а след почивката Специя нанесе два мълниеносни удара в границите на единствено 3 минути. Маджоре вкара за 2:0 в 50-ата минута, а единствено три по-късно Ндзола оформи класиката. Играчите на Специя удържаха резултата съвсем до края, като Киево стигна до почетно попадение едвам в добавеното време от дузпа, осъществена от Максим Леверб.

Във финалния плейоф Специя ще се изправи против спечелилия от двойката Порденоне - Фрозиноне. Първият мач приключи в интерес на Порденоне - 1:0 като посетител. Реваншът е през днешния ден.