Бившият нападател на Оборище Петър Тончев премина в третодивизионния Астерас

...

Щурмовак на Оборище премина в Астерас

Бившият нападател на Оборище Петър Тончев мина в третодивизионния Астерас (Влахиоти)  от Гърция. 28-годишното крило даже записа 65 минути игра при домакинската победа с 2:0 над Пилоу Циклитирас (9-ти в класирането). За последно Тончев бе футболист на Оборище (Панагюрище). Освен за този отбор е играл още за Чавдар (Етрополе), Банско, Марек(Дупница), Пирин (Благоевград), Септември (София) и Пирин (Разлог). В началото на тази година от Спартак (Плевен) го оповестиха за ново попълнение, само че играчът води единствено няколко дни подготовка със състава на Емил Велев и си потегли. Целта пред новия отбор на Тончев е първото място в Група 5 от Дивизия " С " и нанагорнище в Дивизия " В " (Втора лига).  След 14-ия кръг Астерас (Влахиоти) е водач без загуба, с 10 победи, 4 равенства, 27:8 голова разлика и 34 точки. Вторият в класирането - Амалиадас Панопулу е с 30 т., а третият АО Панилиакос с 26 т. На 11 февруари от 15:00 часа тимът на Тончев гостува на Каламата (четвърти в класирането). До края на
шампионата остават 8 кръга, а по-късно са баражите за нанагорнище в Дивизия " В ".
Източник: marica.bg