Бившият нападател на Ботев (Пловдив) и Берое Александър Колев игра

...

Алекс Колев и Ракув загубиха сблъсъка на новаците

Бившият нападател на Ботев (Пловдив) и Берое Александър Колев игра половин час за Ракув (Честохова) при гостуването на ЛКС Лодз от 13-ия кръг на полската Екстракласа. Отборът на българина загуби с 0:2 и заема 11-о място в класирането.

Мачът беше дерби на двата новака в елитната дивизия. Ракув дойде със самочувствие след двете следващи победи над Погон (Шчечин) и Шльонск (Вроцлав), само че получи гол още в 7-ата минута, дело на Дани Рамирес. До почивката за ЛКС се разписа и Гуима (25').

Колев влезе в 63-ата минута на мястото на Камил Кошчелни, само че не съумя да помогне на отбора си. Лукаш Секулски пък пропусна дузпа за домакините. Победата пък разреши на ЛКС да се измъкне от дъното и с актив от 11 точки да се изкачи на 14-ата позиция.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Екстракласа 13 кръг, събота 26 октомври ЛКС Лодз 2:0краен резулат Раков Ченстохова