Бившият кмет на Младост Десислава Иванчева и заместничката ѝ Биляна

...
Бившият кмет на Младост Десислава Иванчева и заместничката ѝ Биляна
Коментари Харесай

В крайна сметка Иванчева и Петрова остават в ареста

Бившият кмет на " Младост " Десислава Иванчева и заместничката ѝ Биляна Петрова в последна сметка остават в ареста, след решение на втора инстанция. Припомняме, че на първа инстанция съдът разреши домакински арест. Сегашното решение беше оповестено от арбитър Иво Хинов.

В същото време стана ясно, че третият обвинен по аферата - някогашният кмет на " Младост " Петко Дюлгеров, е пуснат под домакински арест. На днешното съвещание той пристигна самичък и пеш. Пред медиите той отхвърли да разяснява дали познава Десислава Иванчева, Биляна Петрова и предприемача Александър Ваклин, както и дали е взел участие в договарянето и предаването на откупа от 70 000 евро. На 1 ноември прокуратурата апелира стартирането на Дюлгеров под домакински арест, а преди време Иванчева разяснява в телевизионно изявление, че Дюлгеров се употребява като " маша ", с цел да бъде вкарана тя в пандиза, а той да се отърве без съществено наказване.

Стана ясно още, че през вчерашния ден отстраненият заместник-кмет на столичната община " Младост " Биляна Петрова е получила нервна рецесия и се е наложило интервенция на медицински екип.

Иванчева, заместничката ѝ Биляна Петрова и някогашният кмет на региона Петко Дюлгеров бяха арестувани при акция на 17 април. Причина за нея беше следствие за рушвет от 70 000 евро, даден на Иванчева от строителния бизнесмен Александър Ваклин.

На последното съвещание по делото от преди седмица краткотрайно изпълняващият длъжността кмет на регион „ Младост” Румен Русев се отхвърли от показанията, които е дал в досъдебното произвеждане против Иванчева. В зала Русев сподели, че всички преписки са отивали при Иванчева с дребни изключения, където се е бавела тяхната обработка. Той сподели още, че не е участвал на диалог сред Иванчева и вложител, в който тя да изиска подарък за себе си. Той се отхвърли и от показанието си, че с цел да задвижи кореспонденция Иванчева е изисквала да се направи подаяние или да се приложи така наречен обществено корпоративна отговорност. По отношение на сагата с предприемача Александър Ваклин, Русев сподели, че е трябвало единствено да пресметна РЗП-то на градежа му и удостовери, че не е участвал на срещи с него. На излизане от правосъдната зала той отхвърли да отговори на журналистическите въпроси.

На съвещанието на 18 октомври Специализираният углавен съд реши да промени мярката на Иванчева и Петрова от непрекъснат на домакински арест. До този миг съдът отхвърляше да наложи по-леката мярка с претекст, че следва разпит на очевидци, на които може да бъде оказано въздействие. Още на идващия ден Специализираната прокуратура заяви, че ще стачкува определението на спецсъда за изменение на ограниченията за неотклонение на двете. Затова Иванчева и Петрова останаха в следствения арест, защото Апелативният спецсъд има 7-дневен законов период за изговаряне.

Редактор: Ивайло Ачев
Източник: expert.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР