Бившата номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус) отпадна във

...

Виктория Азаренка отпадна във втория кръг на турнира в Майорка

Бившата номер 1 в света Виктория Азаренка (Беларус) отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на трева в испанския град Майорка с награден фонд 250 хиляди $.

Азаренка загуби от полуфиналистката на " Уимбъдлън " през 2014 година и седма сложена в схемата Луцие Шафаржова (Чехия) с 3:6, 4:6 за 80 минути.

Чехкинята направи три пробива в мача и веднъж загуби подаването си.

Следващата съперничка на Шафаржова е германката Татяна Мария.

Защитаващата купата си Анастасия Севастова (Латвия) се класираха за четвъртфиналите. Поставената под номер 3 латвийка победи Антония Лотнер (Германия) с 1:6, 6:3, 6:1.

В спор за място на полуфиналите Севастова ще играе против Айла Томлянович (Австралия), която отстрани Ребека Петерсон (Швеция) с 6:3, 6:3.

Американката Алисън Рикс също доближи до четвъртфиналите след триумф над Полона Херцог (Словения) с 3:6, 7:5, 6:3.