Бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) се класира

...

Возняцки се класира за полуфиналите на Австралия

Бившата номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) се класира за полуфиналите на Откритото състезание на Австралия по тенис. Поставената под номер 2 Возняцки отстрани Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:0, 6:7(3), 6:2 за 2:11 часа.

Датчанката завоюва първите седем гейма в мача, след което позволи пробив за 2:3 във втория сет. Наваро взе задатък от 4:2, след което Возняцки завоюва три следващи гейма и стигна до поврат - 5:4. След това тя пропусна мачбол, а в последвалия тайбрек Наваро завоюва със 7:3 точки и изравни резултата.

В решителната третата част Возняцки направи ранен пробив, след което завоюва подаването на съперничката си за 5:2 и при собствен сервис затвори дуела с третия си мачбол.

Возняцки пласира 10 аса и направи 6 пробива в мача. На полуфиналите датчанката ще играе против Елизе Мертенс (Белгия), която победи 4-а сложена Елина Свитолина (Украйна) с 6:4, 6:0.

Возняцки, полуфиналистка от 2011 година, беше лидерка в схемата през 2012-а, само че отпадна на четвъртфиналите. До момента в кариерата си тя няма извоювана купа на сингъл от шампионатите от Големия шлем./БТА