Безпрецедентният за английския футбол требъл е факт. Манчестър Сити не

...

Безпрецедентен златен требъл в английския футбол

Безпрецедентният за британския футбол требъл е реалност. Манчестър Сити не просто завоюва, а изпепели Уотфорд във финала за ФА къъп и след немислимото 6:0 над " стършелите " " жителите " ще ликуват с първия требъл в историята на Англия при мъжете (женският отбор на Арсенал го е реализирал през 2007 година).
Головото шоу стартира в 28`, когато Давид Силва вкара първия си гол за 2019 година, а до края на полувремето Стърлинг се разписа за 2:0, само че от голлинията, отнемайки гол на Габриел Жесус.
През второто полувреме Де Бройне се появи на терена и незабавно в 61` се разписа за 3:0, а по-късно асистира на Жесус за 4:0. В последните 10 минути на мача Стърлинг вкара два бързи гола, реализирайки своя хеттрик.
Така след 6:0 Манчестър Сити изравни връх от преди 116 години за най-убедителна победа (6:0 над Дарби Каунти). Освен това за " жителите " усъвършенстваха достижението на Челси от 1970 година, вкарвайки 26 гола. И най-важното - " небесносините " завоюваха първи домакински требъл в историята на английския футбол. Те сториха това, откакто завоюваха Висшата лига в луда конкуренция, наваксвайки 7 точки пасив по отношение на Ливърпул, както и Купата на Лигата, пристигнала след триумф във финала над Челси след осъществяване на дузпи.
Източник: actualno.com