Без победител завърши контролната срещата между Нефтохимик (Бургас) и Созопол,

...

Нефтохимик и Созопол направиха голов трилър без победител

Без победител приключи контролната срещата сред Нефтохимик (Бургас) и Созопол, която се игра през днешния ден - 3:3. На стадиона в Каблешково двата морски отбора си размениха по три попадения. Проверката бе втората подред от програмата за зимната подготовка на " шейховете ".

Първата част завърши при нулево тъждество. До почивката съществени рискове и пред двете порти липсваха, само че " зелените " преобладаваха на терена. Всички шест гола в мача бяха осъществени през второто полувреме. За Нефтохимик то стартира с осем смени в състава. До 20-ата минута " шейховете " водеха с 3:0. Първият гол бе дело на Живко Петков, който засече с глава центриране от корнер на Цветан Филипов. Иван Цачев, също с изстрел с глава, удвои задатъка на Нефтохимик, а за 3:0 прецизен още веднъж бе Живко Петков. Той трансферира вратаря на Созопол с копване, откакто бе изведен чудесно от нахлуващия от ляво Ерик Почански. Созополлии обаче съумяха да си върнат и трите попаденя и да изравнят резултата. Две попадения вкара Мурад Ибрахим, а едно попадение за водача в Трета лига добави Венцислав Гюзелев.

Следващата инспекция за " шейховете " е в събота (25 януари), когато те ще се изправят против отбора на Ботев (Гълъбово). Срещата е на стадиона в Елхово и ще стартира в 13:00 ч.

Състав на Нефтохимик (първо полувреме): Здравков, Молдованов, Ташолов, Али, Костов, Филипов, Цонков, Манев, Радев, Колев, Костадинов

Състав на Нефтохимик (второ полувреме): Андонов, Тенев, Молдованов, Чахов, Али (70 Радев), Филипов, Апостолов, Цачев, Мирославов, Петков, Почански