Без капитана си Мартин Коцев, който е контузен, Черно море

...

Черноморец се завърна на победния път

Без капитана си Мартин Коцев, който е контузен, Черно море Тича позволи втора загуба в НБЛ. Варненският отбор загуби от Черноморец с 84:96. Домакините изоставаха съвсем през целия дуел, а през последната част бяха доста покрай поврат. Победата е трета за бургаския тим, който е и с 3 провали. Черно море Тича е с 3 победи и 2 загуби. Тач Ънру приключи за домакините с " дабъл-дабъл " -12 точки и 12 битки. За гостите Кинг Революшън и Мунис Туку приключиха с по два двуцифрени резултата - първият с 12 точки и 11 битки, а вторият точки и 10 асистенции.

Гостите започнаха чудесно срещата и за малко повече от три минути игра съумяха да поведат с 8:2, само че Черно море Тича отвърна с тройка на Михаил Молдов и панер на Тач Ънру и понижи на 7:8. Тимът на Черноморец сподели добра игра в отбрана и стартира да натрупа преднина, която доближи 10 точки при 9:19 малко повече от две минути преди края на първата част. Черноморец справедливо завоюва безапелационно първата четвърт с 26:13.

И през втората част гостуващият отбор продължи с нападателната си игра и малко преди средата ѝ съумя да поведе с над 20 точки – 42:20 за Черноморец. Две минути и 39 секунди преди почивката задатъкът на гостите стана 27 точки при 53:26 след тройка на капитана на бургазлии Георги Боянов. На почивката резултатът бе 57:33 за Черноморец. За гостите през първите две елементи чудесно се показа центърът Макол Моайен, който за 16.33 минути игра вкара 17 точки, взе 7 битки и направи три блока.

След почивката играта бе равностойна, само че и двата тима допускаха много неточности. В средата на третата част домакините съумяха да понижат изоставането си до под 20 точки - 44:63. С тройка на Мартин Йорданов 3.56 минути преди края на третата четвърт Черно море Тича понижи пасива си до 16 точки - 49:65. Домакините съумяха да завоюват третата част, само че преди решителната четвърта изоставаха с 21 точки - 57:78.

В началото на последната част капитанът на гостите Георги Боянов напусна игра поради техническо нарушаване, като играчът имаше преди този момент и неспортменски фал. След малко повече от четири минути игра през последната четвърт Черно море Тича съумя да понижи пасива си до 12 точки - 71:83, след тройка на Тач Ънру. Две минути и 50 секунди преди края на мача с тройка още веднъж на Тач Ънру домакините понижиха изоставането си до 10 точки – 80:90. Силите на Черно море Тича обаче не стигнаха за поврат и Черноморец завоюва успеха.

На 19 ноември Черноморец ще излезе против Балкан като посетител. За Черно море Тича загубата е втора за сезона, като в идващия кръг " моряците " гостуват на Спартак (Плевен).