Без каквато и да било изненада премина груповата фаза в

...

Блус - Академици и Бизони - Атлетик са 1/2-финалите за Купата на България

Без каквато и да било изненада мина груповата фаза в шампионата за Купата на България по бейзбол. Шестте участващи тима, които бяха разпределени в две групи съгласно класирането си от Българската бейзболна лига, се подредиха в крайното класиране тъкмо както бяха и сложени в схемата.

Шампионът София Блус завоюва тристранната конкуренция в група Б, откакто извоюва две безпроблемни победи над Юнак с 8:6 и над Атлетик с 5:3. В директния конфликт сред двата отбора за второто място " спортистите ", които са служебни бронзови медалисти от ББЛ 2018, нокаутираха " юнаците " с 15:0 за 6 ининга.

В група А предстоящо над всички беше вицешампионът Бизони. В пробен състав с преобладаващо наличие на юноши благоевградчани надвиха над НСА-Лъвове с 20:17 и над Академици с 16:8 в двете си семейства на ст. " Портър Фийлд ". " Студентите " си подсигуряваха втора позиция с замайващ триумф с 19:16 над " лъвовете ".

Полуфиналите ще опълчват на кръст Блус против Академици и Бизони против Атлетик с домакинско преимущество за спечелилите в групите. Финалистите ще бъдат излъчени в по един мач в София и Благоевград тази събота (20 октомври), а дуелът за купата е в неделя (21 октомври) на столичния ст. " Октомври ".