Без изненада завършиха първите три срещи на старта на турнира

...

Фаворитите без грешка на старта за Купата на Германия

Без изненада приключиха първите три срещи на старта на шампионата за Купата на Германия, откакто любимците взеха своето против по-непретенциозни противници. Борусия Дортмунд предстоящо нямаше никакви компликации против третодивизионния Юрдинген, като завоюва с 2:0. Първото полувреме приключи без голове, като футболистите на треньора Люсиен Фавр направиха няколко пропуща. Малко след почивката капитанът Марко Ройс откри, а Пако Алкасер оформи крайния резултат от директен свободен удар в 70-ата минута. В различен мач от петък Нюрнберг надделя като посетител с 1:0 Инголщад. Успехът не пристигна елементарно за гостите, които стигнаха до триумфа едвам в 87-ата минута, когато се разписа Никола Доведан. В третата среща от програмата Борусия Мьонхенгладбах победи като посетител Зандхаузен, като победното попадение означи Маркус Тюрам в 19-ата минута. За младежкия национал на Франция, който е наследник на легендата Лилиан Тюрам, това бе формален дебют за Борусия, където мина от Гинган за към 10 милиона евро.