Без Ивелин Попов в състава си Ростов допусна втора грешна

...

Без Попето Ростов допусна нова издънка в Русия

Без Ивелин Попов в състава си Ростов позволи втора неверна стъпка в съветската Премиер лига. След изпуснатата победа против Краснодар в предходния кръг, когато позволи два гола в добавеното време при равенството 2:2, през днешния ден Ростов загуби вкъщи с 1:2 от новака Тамбов в дуел от 16-ия кръг. Любопитното е, че това е втора загуба за Ростов от този отбор през сезона, като и първият мач сред тях приключи при този резултат. Попето не попадна в групата за мача и даже не бе на аварийна пейка. Двубоят стартира чудесно за домакините, които откриха резултата още в седмата минута чред Бьорн Сигурдасон. Резултатът се задържа до почивката, което очевидно подейства успокояващо за възпитаниците на треньора Валерий Карпин. Те позволиха бързо изравнителен гол след паузата, като негов създател в 52-ата минута стана Георгий Мелкадзе. Именно той означи и двете попадения при триумфа на Тамбов в първия кръг. Това обаче не беше всичко в този мач. В 70-ата минута Владимир Обухов означи втори гол за Тамбов, който се оказа и надвит. Така Тамбов записа трета поредна победа в Премиер лигата. Преди това възпитаниците на треньора Сергей Первушин победиха Сочи като посетител и разгромиха Уфа вкъщи. След загубата Ростов остана втори във краткотрайното класиране с 30 точки, до момента в който Тамбов събра 17 и е към този момент е 13-и. Премиер Лига 16 кръг, събота 9 ноември  ФК Ростов 1:2краен резулат  ФК Тамбов