Бетис завоюва Купата на краля на стадион „Ла Картуха“ в

...

Бетис завоюва Купата на краля след драма с дузпи

Бетис завоюва Купата на краля на стадион „ Ла Картуха “ в родния си град Севиля. " Лос вердибланкос " взеха трофея откакто се бориха 120 минути против Валенсия и победа с 5:4 след осъществяване на дузпи.

Изигралият доста мощен дуел Борха Иглесиас осъществя с глава в 11-ата минута. Нападателят се възползва от ужасно центриране на Ектор Белерин и нанесе доста мощен удар с глава.

Снимка: БГНЕС  Бетис завоюва Купата на краля след драма с дузпи
Преднината на „ лос вердибланкос “ не се задържа доста – след тъкмо половин час игра Уго Дуро изравни за „ прилепите “. Той се отскубна от отбраната на символичния хазаин и с доста техничен удар над Браво изравни.
До края на постоянното време и двата отбора имаха своите шансове. Серхио Каналес удари греда за момчетата на Мануел Пелегрини, а неговият съотборник Набил Фекир направи доста сериозен пропуск 10 минути преди края на постоянното време. Голмайсторът Дуро и някогашният състезател на Арсенал – Габриел Паулища, бяха забъркани в най-интересните обстановки пред вратата на Клаудио Браво.
При дузпите Солер даде преднина на валенсианци, а головия му образец последваха още Урош Рачич и Гонсало Гедеш, преди да пристигна четвъртата дузпа, която бе пратена високо над напречната греда от Юнус Муса.
Хосе Луис Гая даде вяра на " прилепите " и Хосе Бордалас, като осъществя петата дузпа, само че изпълнителите на Бетис - Уилиян Жозе, Хоакин, Андрес Гуардадо, Кристиян Тейо и Хуан Миранда бяха безгрешни. Именно юношата на Барселона донесе трофея на " зелено-белите " след 17 години пауза.

Източник: fakti.bg