Бетис се доближи само на точка от зона Шампионска лига

...

Бетис надигра Валядолид, Майорка надви Виляреал

Бетис се приближи единствено на точка от зона Шампионска лига в испанското състезание по футбол, откакто победи Валядолид с 2:1 в мач от 22-ия кръг в Ла Лига. " Зелено-белите " са към момента зад Атлетико Мадрид, който играе на следващия ден с Атлетик Билбао.

Хуанми вкара за домакините още във втората минута след асистенция на Серхио Каналес, а Кайл Ларин изравни за Валядолид в 30-ата минута. Каналес обаче бе прецизен от дузпа в добавеното време на първата част и завоюва трите точки за Бетис.

Валядолид е 14-и в класирането с 24 точки и четири над зоната на изпадащите.

Майорка пък се изкачи на десето място след победа с 4:2 против осмия в класирането Виляреал, като и двата тима са равни по точки с 31.

Даниел Родригес означи два гола за Майорка, а по един прибавиха Тино Кадевере и Ведад Муричи. Хосе Луис Моралес и Самуел Чуквуезе бяха точни за Виляреал, който игра близо 70 минути с човек по-малко. Червен картон в 21-та получи Ману Тригерос.