Бетис и Атлетик Билбао завършиха 0:0 в мач от 15-ия

...

Нулево реми между Бетис и Атлетик Билбао

Бетис и Атлетик Билбао приключиха 0:0 в мач от 15-ия кръг на испанската Ли Лига.

Двата тима не престават да са съседи в класирането, като краткотрайно изпревариха Атлетико Мадрид, който играе по-късно довечера. Атлетик се изкачи на четвърто място, а Бетис - на пето.

В десетата минута Атлетик Билбао изиска дузпа, само че съдията реши, че играта би трябвало да продължи. В 37-ата минута Набил Фекир от Бетис изстреля мощен шут към десния ъгъл, само че националният вратар на Испания Унай Симон направи зрелищно избавяне.

В 40-ата минута пропуща за Атлетик направи Иняки Уилямс. В 53-ата минута Фекир стреля от директен свободен удар на сантиметри от десния дирек.

След час игра Унай Симон избави и рисков удар на Луис Енрике от домакините. В добавеното време пропуск от фал за Бетис направи и Уилям Жозе.

Минута преди края на продължението на мача с червен картон бе изпъден бранителят на домакините Луис Фелипе.