Бетис е на четвъртфиналите за Купата на Краля след един

...

Бетис спечели едно от най-дългите дербита в историята на футбола

Бетис е на четвъртфиналите за Купата на Краля след един от най-дългите дерби маочве в историята, който продължи 20 часа. Срещата със Севиля стартира в събота вечер и свърши малко след 18,00 часа българско време в неделя, а Бетис взе триумфа с 2:1 против градския си противник.

Гол на Серхио Каналес в средата на второто полувреме донесе билета за „ вердибланкос “, откакто той принза младия вратар на севилците Алфонсо Пастор. Стражът позволи неточност и при първия гол за Бетис, който бе осъществен от Набил Фекир.

„ Зелено-белите “ стигнаха до поврат, откакто в 35-ата минута Папу Гомес поведе Севиля напред в резултата на „ Бенито Виямарин “, само че гостите не съумяха да удържат задатъка си.

Дербито се доигра на празни трибуни, откакто в съботната вечер състезател на Севиля бе ударен с предмет, поради което дуелът бе анулиран в съботната вечер и беше пренасрочен за идващия ден.