Бешикташ бе на тръни до последно, но в крайна сметка

...

Негредо спаси Бешикташ срещу австрийци с гол в последната минута

Бешикташ бе на тръни до последно, само че в последна сметка съумя да преодолее третия квалификационен кръг на Лига Европа, елиминирайки от шампионата ЛАСК Линц с общ резултат 2:2. Въпреки че победи с 1:0 вкъщи, турският отбор бе на прага от сензацията да напусне Лига Европа, само че гол на Алваро Негредо в самия завършек на срещата бе задоволителен на Бешикташ да продължи в идната фаза.

Son dakikalarda turu getiren golümüzden sonra takmmzn sevinci pic.twitter.com/RNMVWRx5X8
— Beikta JK (@Besiktas) 16 август 2018 година
Двубоят стартира зле за турците, които бяха притиснати от ЛАСК Линц. Натискът докара до гол в 42-ата минута на Жоао Виктор, който се възползва от добра асистенция на Самуел Тетех. През второто полувреме Доминик Фриезер удвои преднината на австрийците, които предусещаха триумфа си. Така се стигна до последната минута на постоянното време, в която Алваро Негредо прониза стража на ЛАСК Линц със страховит удар с левия крайник. В насладата си испанският нападател съблече фланелката си, за което получи втори жълт картон и бе изпъден, само че Бешикташ удържа резултата, с което и отстрани своя противник.