Берое спечели Битката за Тракия, след като се наложи с

...

"Берое" спечели Битката за Тракия, Камбуров не спира да бележи

" Берое " завоюва Битката за Тракия, откакто се наложи с 2:0 като хазаин на " Ботев " Пловдив в мач от шестия кръг на родния футболен шампионат.

Старозагорци бяха по-добрият тим на терена и могат единствено да съжаляват за пропуснатите благоприятни условия преди почивката.
" Левски " с първа загуба, Камбуров още веднъж наказа " сините " "Берое " завоюва с 3:1 на "Герена ", токов удар прекъсна мача за над 20 минути
Все отново в 53' неостаряващият Мартин Камбуров се разписа от дузпа и даде задатък на " заралии " с петия си гол от началото на сезона. Така Камбуров към този момент има 222 попадения на сметката си в елита и изостава единствено на 31 от водача във безконечната класация Петър Жеков.

Другото попадение за " Берое " бе дело на Иван Минчев в 83'.

След триумфа " Берое " е краткотраен водач с актив от 12 точки. " Ботев " Пловдив пък остава на нежеланото 12-то място с едвам 5 точки.

В идващия кръг " заралии " гостуват на " Царски село ", а " канарчетата " одобряват намиращия се на дъното на таблицата без извоювана точка " Витоша " Бистрица.

" Берое ": Перниш, Алкан, Александър Цветков, Охене, Камбуров, Бандаловски, Александър Василев, Брижидо, Генев, Минчев, Еуженио

" Ботев " Пловдив: Агилашки, Филипов, Кристиан Димитров, Ничев, Кардосо, Балтанов, Ван Арнем, Марин, Неделев, Вутов, Виана
Източник: btvnovinite.bg