Берое се наложи с 3:0 над Ботев (Гълъбово) в контролна

...

Берое победи Ботев в контрола

Берое се наложи с 3:0 над Ботев (Гълъбово) в контролна среща, която се игра на Спортна база " Берое ". Две попадения за заралии означи португалецът Рубен Бригидо. През първото полувреме Берое бе по-активният тим в мача и първи стигна до голова заплаха още в 9-ата минута, когато Бригидо проби по фланга и откри Камбуров. Ударът на нападателя обаче бе отразен от вратаря.

Последваха два рискови изстрела на Минчев от отдалеченост, само че стражът на гостите се оправи. В 32-ата минута Минчев изведе отлично Бриджидо зад тила на защитата. Португалецът финтира вратаря и прати топката в мрежата - 1:0.

Шест минути по-късно Вандерсон направи отличен пробив и насочи рисков удар, само че топката срещна гредата.

Три преди края на полувремето след добра офанзива за Берое Ненов насочи рисков удар по диагонала, само че стражът мазета. Топката попадна в Камбуров, който също стреля, само че на сантиметри от гредата.

Темпото през втората част несъмнено спадна, а гостите сътвориха три-четири рискови положения пред Колев, само че вратарят се намеси чудесно. В 72-та минута един от задграничните играчи на проби удвои резултата след доста мощен и прецизен удар от към 30 м.

Седем минути преди края на срещата още веднъж Бригидо оформи крайното 3:0, откакто приключи отлична бърза офанзива за своя отбор.

Снимка: beroe.bg