Берое разгроми гостуващия Цървена звезда (Сърбия) с 93:46 (25:19, 23:9,

...

Берое разгроми Цървена звезда в мач от Адриатическата лига

Берое разгроми гостуващия Цървена звезда (Сърбия) с 93:46 (25:19, 23:9, 19:8, 26:10) в среща от 12-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за дами. С деветия си триумф в акцията старозагорки се изкачиха на третото място в подреждането, като имат единствено една победа по-малко от водачите Монтана и Цинкарна (Словения).

Момичетата на Таня Гатева не позволиха закъснение в нито един миг на срещата. Те поведоха с 11:3 след по-малко от три минути игра и до края напълно преобладаваха, като малко след началото на последната четвърт задатъкът на домакините мина точки при 79:38. Теодора Динева беше най-хубава за българките с 19 точки и 6 битки, Моника Енгелман способства със 17 точки и 6 откраднати топка, а Челси Лий добави 13 точки и 5 битки. Капитанката Ивана Катанич и Нина Тешич приключиха с по 11 точки за белградчанки, които изгубиха за десети път в акцията.

Снимки: Sportal.bg