Берое постигна първа победа за сезона в Националната баскетболна лига

...

Първа победа за Берое в НБЛ

Берое реализира първа победа за сезона в Националната баскетболна лига и с това старозагорци съумяха да се отърсят от загуба от холандския Защитена зона Лайден в квалификациите за купата на ФИБА Европа през седмицата. В финален мач от втория кръг на шампионата Берое завоюва като посетител на Ямбол с 93:82 (24:21, 24:16, 23:21, 22:24). Играчите на Любомир Минчев направиха сериозна крачка към триумфа още през първото полувреме, което завоюваха с 48:37. След почивката срещата бе по-равностойна, само че домакините нямаха опция да създадат поврат. Александър Янев бе най-резултатен за Берое в срещата с 24 точки. Реджър Дауел добави още 15. За Ямбол с 19 точки приключи Дарин Иванов, до момента в който 13 прибави Георги Сираков.