Берое почете юношеския национал и играч на „зелено-белите” Мартин Ковачев,

...

Берое почете Ковачев в специален мач

Берое уважи юношеския национал и състезател на „ зелено-белите” Мартин Ковачев, който почина при злополука тъкмо преди година със специфичен мач в негова памет. Двубоят, наименуван „ Спомен за Марти” събра юноши на клуба, както и стотици другари на Ковачев на подготвителния терен над стадион „ Берое”.

В единия тим на терена бяха някогашните съотборници на Марти от набор 1998 и 1999 година, които се изправиха против сегашни играчи от Академията на Берое, родени през 2000 и 2001 година В игра бе и треньорският щаб на отбора на юношите старша възраст – Иван Гаджев и Атанас Рибарски, които работиха с гения в годините му в школата. Срещата бе в две полувремена по 30 минути и приключи при резултат 3:3. Две попадения осъществя Никола Гавов, а по един гол означиха Валентин Иванов, Руси Чернаков, Станислав Белчев и Иван Гаджев. Двубоят бе пресечен знаково в 8-та минута, а съотборниците на Марти подариха специфична фланелка на родителите му.

След срещата фамилията на Мартин Ковачев провежда и специфична вечеря за двата отбора. На нея със специфични видеоклипове бяха припомнени част от изявите на Марти с екипа на Берое. Със специфичната стипендия за определения за Най-добър състезател на Берое U19, която фамилията на гения връчва бе удостаен Радослав Калчев. Специални дарове получиха още Руси Чернаков, Магдален Петров и Иван Гаджев.

фотография: beroe.bg