Берое победи с 3:1 гостуващия новак в елита Царско село

...

Берое завърши лятната подготовка с победа

Берое победи с 3:1 гостуващия дилетант в елита Царско село в последната инспекция на двата тима преди старта на сезона в Първа лига през идната седмица.

Домакините направиха мощен старт и предрешиха мача с три попадения доникъде на първото полувреме. Иван Бандаловски откри още в петата минута, когато засече с глава центриране в пеналта от фаул от дясно на Иван Минчев.

Две минути по-късно старозагорци се възползваха от неточност на противника в средата на терена, Карлос Охене лиши и подаде към Рубен Бридиго, който се измъкна на скорост самичък против вратаря Мартин Димитров и повиши на 2:0. В 22-ата минута Минчев изведе Зоран Йосипович зад тила на отбраната на софиянци в дясно в наказателното поле, нападателят пусна топката около Димитров, а в опита си да почисти пред голлинията Раян Даскалов си вкара автогол.

След почивката беройци понамалиха темпото и в 83-ата минута Царско село стигна до почетен гол. Стойчо Папазов върна един гол за Царско село след добър пробив от ляво и центриране към далечната греда на бразилеца Андерсон Кордейро.