Берое победи Ботев Пловдив с 2:1 в Стара Загора и

...

"Берое" обърна "Ботев" Пловдив и излезе на второ място

" Берое " победи " Ботев " Пловдив с 2:1 в Стара Загора и се изкачи на второ място в генералното класиране на Първа лига. " Зелените " са с осем точки след две победи и две равенства, до момента в който " канарчетата " са с шест пункта след два триумфа и две провали от четири кръга.

Първото полувреме не беше изключително забавно и мина без голови положения, като една от най-хубавите благоприятни условия беше пропусната от Борислав Цонев още в петата минута. Играчът на " Берое " стреля с глава от добра позиция, само че неговият удар беше избит в корнер.

Негово центриране осем минути по-късно не стигна до заплаха и с това се изчерпаха ситуациите пред вратата на гостите от Пловдив. Те пък от своя страна заплашиха Душан Перниш от директен свободен удар в добавеното време, само че шутът на Тодор Неделев не попадна в задачата.

Александър Цветков пропусна да изведе домакините напред в 53-ата минута, откакто Кайзер отрази неговия удар. Секунди по-късно и Мартин Райнов опита да вкара, само че топката мина около вратата на " Ботев ".

" Ботев " поведе в 78-ата минута. Пловдивчани направиха светкавична офанзива, която приключи с пас на Филип Филипов към Стивън Петков. Нападателят засече топката с глава от към пет метра за 1:0.

" Берое " обърна бързо резултата. В 83-ата минута Борислав Цонев центрира на Рубен Бригидо и той изравни с глава, а по същия метод старозагорци поведоха единствено две минути по-късно. Цонев прати топката в наказателното поле и Костадин Ничев си вкара автогол.

По този метод " Берое " поведе с 2:1 и до края удържа задатъка си.

" Берое ": Душан Перниш, Ерол Алкан, Буомеска Бангна (60-Рубен Бригидо), Александър Цветков (82-Алфредо Мартинс), Мартин Райнов, Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Иван Бандаловски, Александър Василев, Камен Хаджиев и Иван Минчев (73-Вандерсон Виана)

" Ботев ": Даниел Кайзер, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Йордан Минев, Радослав Терзиев (73-Радослав Апостолов), Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Васил Шопов (61-Серкан Юсеин), Густаво Зауерберг (88-Кристиан Добрев) и Стивън Петков
Източник: btvnovinite.bg