Берое не даде никакви шансове на тима на Теодо и

...

Берое разби Теодо

Берое не даде никакви шансове на отбора на Теодо и завоюва дуела с 99:77. Старозагорци преобладаваха от началото до края на срещата над своя конкурент от Черна гора и по този начин записаха втора победа в Балканската лига. Здрава отбрана и доста съсредоточена и бърза игра в нахлуване направиха забележима разликата в класите сред „ зелените “ и гостите от Тиват.
Старши треньорът на старозагорци Любо Минчев „ хвърли в дълбокото “ новото попълнение на отбора Дерик Джийн, включвайки го в стартовата петица . Срещата започнаха още Брейди Роуз, Симеон Илиев, Павел Маринов и Рейнс. Домакините откриха мача със серия от 5:0. Малко по-късно обаче гостите изравниха. Двата отбора се движиха един до различен в резултата до 9:7 за беройци, когато „ зелените “ започнаха да отваря по-сериозна преднина пред своя конкурент. Във втората половина на частта разликата доближи 9 пункта. В последна сметка първата четвърт завърши при 26:18 за Берое.

Надмощието на старозагорци взе връх във втората част. Играчите на Теодо съумяха да задържат изоставането си за малко, само че с няколко доста бързи комбинации и хубави пробиви „ зелените “ се задържаха трайно с двуцифрен задатък пред отбора от Черна гора. Гостите стопираха на 26 точка, до момента в който беройци правеха каквото си желаят и нанизаха цели 55 за едно полувреме, оттегляйки се с удобна преднина от 29 точки. Свидетелство за надмощието на „ зелените “ е крайният резултат в частта – 29:8

Видимо демотивирани от развоя на събитията през първата част гостите продължиха с грешките. Това разреши на беройци да поведат с цели 37 точки при 68:31. Огромната разлика докара до разпределяне в зелените редици и в идващите минути черногорският отбор понамали изоставането си. В края на частта Берое към този момент водеше „ единствено “ с 29 точки – 79:50.

В последната четвърт играта на двата тима вървеше панер за панер. Разликата сред Берое и Теодо са задържа в диапазона от към 30 точки. В последните 5 минути на дуела обаче старозагорци позволиха няколко неточности, които стопиха преднината им на половина. За повече в срещата обаче гостите не можеха и да се надяват. Така Берое завоюва с 99:77.