Берое се наложи при домакинството си на Рилски спортист с

...

Берое победи Рилски спортист с 4 точки разлика

Берое се наложи при семейството си на Рилски състезател с 90:86 (22:27; 24:21; 29:20; 15:18) в дуел от VII кръг на НБЛ.

Най-резултатен за спечелилите беше Остин Принс - 22 точки, а Реджър Дауел добави 19 точки.

Брендън Браун вкара 18 точки за гостите, а Йонас Бергстет се отличи с " дабъл-дабъл " - 16 точки и 11 битки.
 Балкан нанесе първа загуба на Левски Лукойл

" Зелените " пропиляха задатък от 20 точки, само че измъкнаха триумфа

Самоковци започнаха чудесно дуела, а Бергстет и Васов дадоха преднина от пет точки на гостите - 7:2 след единствено 90 секунди игра. Последваха мощни минути за Берое и " зелените " стигнаха до равенството - 14:14 в средата на интервала, само че по-късно функциите още веднъж се размениха и след първите 10 минути Рилски състезател водеше с 27:22.
 Чавдар Костов поддържа благотворителната акция на Синя Зона Б-18 за Йордана

Вижте методите, по които може да помогнете на Дани

Старозагорци стигнаха до цялостен поврат при започване на втората четвърт - 30:29, след отлични изяви на Лилов и Прайс. В идващите минути играта бе извънредно равностойна, като двата тима си размениха неведнъж водачеството. Все отново, баскетболистите на Рилецо имаха малко повече шанс в края на полувремето и това им разреши да се отдръпват на почивката с най-малък задатък - 48:46 след панер в последните секунди на Браун.
 Академик Бултекс 99 победи Раховеци (Косово) в Балканската лига

Пловдивчани са с максимума от две точки

През третата четвърт възпитаниците на Любомир Минчев усъвършенстваха доста представянето си, най-много в отбрана, което им разреши на извърнат резултата в своя изгода и да влязат в заключителните 10 минути в ролята на водачи - 75:68.

В последната част домакините от Стара Загора съумяха да удържат финалния взлом на противника и последният съдийски сигнал прозвуча при 90:86 в интерес на Берое.