Берое нанесе първа загуба на Левски от началото на сезона,

...

"Левски" с първа загуба, Камбуров отново наказа "сините"

" Берое " нанесе първа загуба на " Левски " от началото на сезона, откакто победи " сините " с 3:1 в дуел от петия кръг на родния футболен шампионат. Срещата на стадион " Георги Аспарухов " в столицата бе прекратена за повече от 20 минути поради токов удар.

Старозагорци откриха резултата в 39', когато прецизен бе Педро Еуженио. През втората част гостите означиха нови две попадения посредством влезлия като запаса Мартин Камбуров (54' и 67'). Опитният нападател за следващ път наказа " сините " и към този момент има 20 гола във вратата на " Левски ". Няма различен футболист в историята с такава ефикасност против столичния гранд.

Почетния гол за отбора на Петър Хубчев означи различен състезател, влязал като промяна - Франко Мазурек. Аржентинецът се разписа четвърт час преди края, оформяйки крайното 3:1 в интерес на " Берое ".

След провалянето " Левски " продължава да дели първото място в класирането с първенеца " Лудогорец ". " Орлите " обаче са с мач по-малко и на следващия ден посрещат ЦСКА в дербито на кръга.

" Левски " и " Лудогорец " имат по 10 точки в актива си, до момента в който " Берое " към този момент е четвърти с една по-малко.

" Левски ": Милан Миятович, Живко Миланов, Деян Иванов, Нуно Рейш, Иван Горанов, Мартин Райнов, Филипе Нашименто, Станислав Иванов, Здравко Димитров, Паулиньо, Найджъл Роберта

" Берое ": Душан Перниш, Александър Василев, Ерол Алкан, Иван Бандаловски, Мартин Желев, Иван Минчев, Александър Цветков, Рубен Бригидо, Карлос Охене, Педро Еуженио, Зоран Йосипович
Източник: btvnovinite.bg