Берое и Верея завършиха наравно 0:0 в дербито на Стара

...

"Берое" и "Верея" се занулиха на старта

" Берое " и " Верея " приключиха наедно 0:0 в дербито на Стара Загора. Срещата от 1-я кръг стартира с близо 30 минутно забавяне поради проблеми с осветлението на стадион " Берое ". Символичните посетители приключиха срещата с 10 души, откакто червен картон в 80-ата минута получи Мирослав Енчев.

Срещата започва с офанзиви и към двете порти. В 7-ата минута прекрасен пробив на Здравко Илиев бе спрян от отбраната на " Берое ". В 11-ата минута Педро Еуженио потърси Фирцулеску в наказателното поле на " Верея ", само че Аргилашки се намеси чудесно. " Верея " отговори с опит на Керкар да затрудни Душан Перниш.

Един от най-активните на терена Драгош Фирцулеску първо в 16-ата минута пропусна да открие резултата от близо, а единствено шест по-късно след прекрасен пробив не откри вратата.

" Верея " имаше положителните благоприятни условия до края на полувремето. Валери Домовчийски пропусна отлична опция в 31-ата минута. В самият завършек на първите 45 минути Здравко Илиев от добра позиция стреля над напречната греда.

След подновяването на играта " Берое " натисна своя съперник. В 60-ата минута Павел Виданов с глава прати топката право в ръцете на Аргилашки. Отново вратаря на " Верея " блесна 11 минути по-късно. Тогава той излезе прозорливо, с цел да изпревари Ерик Почански.

Чак в 73-ата минута Георги Андонов можеше да вкара за " Верея ", само че ударът му от фаул срещна стената.

В 80-ата минута " Верея " остана в понижен състав. Мирослав Енчев получи втори жълт картон за симулация и респективно червен. Това даде подтик в играта на " Берое " и в 83-ата минута Педро Еуженио пропусна да открие резултата.

В последната минута на мача пристигна и най-интересното състояние. Удар на Георги Динков с глава срещна напречната греда, а отбитата топка бе уловена от Аргилашки.
Източник: btvnovinite.bg