Берое допусна петата си загуба в седем мача от Адриатическата

...

Берое допусна пето поражение в Адриатическата лига

Берое позволи петата си загуба в седем мача от Адриатическата лига по баскетбол при дамите. Отборът от Стара Загора отстъпи вкъщи с 59:81 (15:17, 14:23, 14:24, 16:17) против водача в класирането Будучност.

Черногорският тим контролираше събитията на терена през цялата среща и не остави никакъв късмет за домакините.

Най-равностойна беше първата част, когато Будучност водеше със 17:15, само че след втория интервал по-класният отбор на гостите към този момент имаше преднина от 40:29 и сподели, че няма да допусне изненада.

След почивката отборът от Подгорица още веднъж се отличи с добра пукотевица от междинна и далечна отдалеченост и натрупа нови 10 точки задатък.

Най-резултатна за гостите беше Анджелика Митрасиновик с 19 точки, а нейната съотборничка Саня Орожович приключи с 15 точки.

За българския тим Бритни Райт се отличи с 15 точки, а Тиара Бенкс добави още 11 точки.

След това тежко проваляне Берое е на четвърто място в класирането, до момента в който Будучност заема първата позиция с цялостен актив от 14 точки.