Берое допусна първа загуба в контролите, след като отстъпи с

...

Петият в Полша обърна Берое

Берое позволи първа загуба в контролите, откакто отстъпи с 1:2 от Заглембе Любин. Това бе първата инспекция на старозагорския тим от лагера му в турския курорт Белек.

Педро Еуженио не взе присъединяване в инспекцията, защото е повален от вирус.

Берое заставам по-добре през първото полувреме, когато имаше моменти на предимство, а играчите на Александър Томаш сътвориха няколко рискове пред вратата на полския отбор.

Берое поведе в 15-та минута. Матеус Леони подаде от тъч към Мартин Камбуров, който се освободи от бранител на полския тим, след което изведе Антон Карачанаков на отлична позиция, а той не пропусна да вкара.

Пет минути по-късно Антон Карачанаков насочи прекрасен удар от разстояние, само че Полачек избави.

Заглембе съумя да изравни резултата в 26-та минута, когато Тушжински овладя топката, съумя да я обработи, след което подаде към Бартош Слиш, а той в наказателното поле на Берое от близко съумя да изравни резултата.

Антон Карачанаков направи добър пробив в 36-та минута, след което подаде към Мартин Райнов в наказателното поле на Заглембе, само че той се засуети и Бонечки му лиши топката.

Заглембе реализира цялостен поврат в срещата в 37-та минута, когато Милен Желев загуби топката, която стигна до Бартоломей Павловски, който с удар от към 22 метра я изпрати във вратата на Душан Перниш.

Берое можеше да изравни резултата в 41-та минута, когато Антон Карачанаков центрира хубаво в наказателното поле на Заглембе, само че Мартин Камбуров остана под топката.

През второто полувреме заплахите и пред двете порти липсваха, като играта бе най-вече позиционна.

Александър Томаш направи хокейна промяна в 61-та минута, когато пусна в игра напълно нов състав.

Играта през второто полувреме се водеше в половината на Берое, само че не се стигна до по-сериозни удари по посока на вратата на Георги Аргилашки.

Берое можеше да изравни резултата в 82-та минута, когато Марко Адамович насочи доста прекрасен удар от фаул от към 25 метра, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Хладун, само че той плонжира и съумя да избави.

Следващата контрола на Берое е планувана да се организира на 23 януари против Вардар Скопие.

Минута по минута:

90' Край на мача!

89' Слаб удар на Пакулски, който бе избавен без никакви проблеми от Аргилашки.

82' Марко Адамович насочи доста прекрасен удар от фаул от към 25 метра, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Хладун, само че вратарят плонжира и съумя да избави.

80' Като съумя да се пребори за топката, след което Негруц подаде към Адамович, който центрира в наказателното поле на поляците, само че топката не стигна до Динков и бе избита.

67' Иван Бандаловски центрира в наказателното поле на Заглембе, само че Хладун избави.

65' Георги Динков получи жълт картон.

64' Центриране в наказателното поле на Берое, Кубицки стреля с глава, само че неопределено в навън.

63' Кубицки навлезе в наказателното поле на Берое и стреля, само че Аргилашки избави.

61' Треньорът на Берое Александър Томаш смени съвсем целия състав, а в игра се появиха: Емин Ахмед, Иван Бандаловски, Камен Хаджиев, Веселин Пенев, Георги Динков, Александър Енев, Марко Адамович, Кохей Като Серджиу Негруц. Единствено Никола Гавов остана на терена.

46' Една промяна в състава на Берое. Душан Перниш бе заменен от Георги Аргилашки.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

42' Бърза контраофанзива за полския тим. Йагиело бе изведен самичък против Перниш, който обаче излезе и съкрати дистанцията. Футболистът на Заглембе стреля от дребен ъгъл, само че вратарят на Берое се оправи и мазета в корнер.

41' Антон Карачанаков центрира в наказателното поле на поляците, само че Камбуров остана под топката.

37' Гол за Заглембе 2:1! Милен Желев загуби топката, която стигна до Бартоломей Павловски, който с удар от към 22 метра изпрати топката във вратата на Душан Перниш.

36' Антон Карачанаков направи добър пробив, след което подаде към Мартин Райнов в наказателното поле на Заглембе, само че той се засуети и Бонечки му лиши топката.

34' Центриране в наказателното поле на Берое, след което Слиш стреля с глава, само че неопределено в навън.

33' Жълт картон за Борислав Цонев.

26' Гол за Заглембе - 1:1! Тушжински овладя топката, съумя да я обработи, след което подаде към Бартош Слиш, а той в наказателното поле на Берое от близко съумя да изравни резултата.

20' Антон Карачанаков насочи прекрасен удар от разстояние, само че Полачек избави.

18' Остро центриране в наказателното поле на Берое, Душан Перниш съумя да се намеси, а по-късно Милен Желев почисти топката.

15' Гол за Берое - 1:0! Матеус Леони подаде от тъч към Мартин Камбуров, който се освободи от бранител на полския тим, след което изведе Антон Карачанаков на отлична позиция, а той не пропусна да вкара.

11' Хубав удар на Жира от границата на наказателното поле на Берое, само че Душан Перниш се намеси чудесно и съумя да избие топката в корнер.

1' Начало на мача. Заглембе стартира от центъра

Берое - Заглембе Любин 1:2

1:0 Антон Карачанаков 15'

1:1 Бартош Слиш 26'

1:2 Бартоломей Павловски 37'

Берое : Душан Перниш (46' Георги Аргилашки) - Милен Желев (61' Емин Ахмед), Павел Виданов (61' Иван Бандаловски), Иван Иванов (61' Камен Хаджиев), Матеус Леони (61' Веселин Пенев) – Никола Гавов, Карлос Охене (61' Кохей Като), Мартин Райнов (61' Георги Динков) – Антон Карачанаков (61' Александър Енев), Мартин Камбуров (61' Серджиу Негруц), Борислав Цонев (61' Марко Адамович)

Заглембе Любин: 1. Полачек, 33. Гулдан, 3. Балич, 17. Сзота, 44. Червински, 19. Йагиело, 8. Бонечки, Слиш, 16. Жира, 11. Павловски, 89. Тушжински