БЕРЛИН (AP) — Роберт Андрих и Патрик Шик отбелязаха със

...

Леверкузен вкара два гола със закъснение, за да избегне първо поражение за сезона

БЕРЛИН (AP) — Роберт Андрих и Патрик Шик означиха със забавяне за Байер Леверкузен, с цел да победи Хофенхайм с 2-1 в Бундеслигата и да избегне първото си проваляне за сезона на Събота.

Леверкузен беше към края на своята рекордна серия от 38 мача без загуба в Германия в първия си мач, откогато треньорът Шаби Алонсо удостовери, че остава в клуба, когато Андрих изравни в 88-ата минута и Шик вкара гол победител в първата минута на добавеното време.

Максимилиан Байер изуми тима на домакините, като означи с първия късмет на Хофенхайм в 33-ата след игра едно-две с Уот Вегхорст, само че безмилостният напън на Леверкузен в последна сметка даде резултат.

Това резервира Леверкузен на пътя към първата му купа в Бундеслигата и разтегна рекордната си серия без загуба до 39 мача. Леверкузен не е губил от последния ден на предишния сезон, 3-0 от Бохум.

Леверкузен усили преднината си пред Байерн Мюнхен до 13 точки преди 11-кратният защитаващ първенеца да бъде хазаин на Борусия Дортм...