БЕРЛИН (AP) — Айнтрахт Франкфурт отпразнува 125-ия си рожден ден

...

Франкфурт празнува 125 години с победа с 3-1 над Хофенхайм с 9 играча в Бундеслигата

БЕРЛИН (AP) — Айнтрахт Франкфурт отпразнува 125-ия си рожден ден с победа с 3-1 над Хофенхайм с 9 играча в неделя, когато Марио Гьотце означи гол един гол и сложиха различен.

Феновете на Франкфурт означиха събитието с голям звук, показващ клубния орел, до момента в който играчите носеха специфични фланелки, отбелязващи клубната забележителност.

Посетителите имаха Джон Брукс изгони в 22-ата минута, а Озан Кабак го последва с втория си жълт картон в 78-ата.

Изгонването на Брукс промени играта. Американският бранител изведе Хофенхайм с глава в преднина в шестата минута, след което видя червен картон за събаряне на Омар Мармуш, когато нападателят на Египет щеше да вкара гол.

Мармуш върна топката, с цел да може Робин Кох да изравни в 32-ата и Гьотце удари гредата, до момента в който Франкфурт натискаше повече преди почивката.

Предводителството пристигна малко след нея, когато Гьотце центрира към Ерик Джуниър Дина Ебимбе, с цел да засече с глава горния ляв ъгъл в 50-ата.