Бенфика стигна до третото място в група G на Шампионската

...

Бенфика разби Зенит и го изхвърли от Европа

Бенфика стигна до третото място в група " G " на Шампионската лига, откакто разруши с 3:0 вкъщи Зенит. По този метод " орлите " изхвърлиха съветския гранд от Европа.

Точни за домакините бяха Франко Черви (47`), Пици (58`) и автогол на Сердар Азмун (79`).

Второто полувреме се разви кошмарно за гостите, които от любимец за продължение в идната фаза се оказаха последни.

В 47-ата минута Пици откри непокрития Черви, който прати топката в опразнената врата.

В 56-ата минута Дъглъс Сантос направи дузпа и бе изпъден, защото към този момент имаше жълт картон. Зад топката застана Пици, който вкара за 2:0.

Всичко за Зенит завърши в 79-та минута. След центриране от ъглов удар на Пици към близката греда Азмун се опита да почисти, само че вместо това с пета прати топката във вратата на Кержаков.
 Лион се добра до скъпа точка против Република България (Лайпциг)