Белинда Бенчич стана четвъртата тенисистка, принудена да се оттегли от

...

Бенчич също не успя да завърши мача си в Шънджън

Белинда Бенчич стана четвъртата тенисистка, принудена да се отдръпна от заключителния шампионат на WTA в границите на пет дни. В полуфинален мач на съревнованието в Шънджън Бенчич завоюва първия сет против Елина Свитолина със 7-5, загуби втория с 3-6, а в трети при резултат 1-4 се отхвърли.
Швейцарката имаше здравословни проблеми през цялото време на мача и извика лекаря на корта. По-рано тази седмица поради травми се отхвърлиха Наоми Осака, Бианка Андрееску и Кики Бертенс.

Така украинката Свитолина е на крачка от отбрана на миналогодишната си купа. През 2018 година в Сингапур във финалната среща тя победи американката Слоун Стивънс. Сега Свитолина чака на финала по-добрата от мача сред австралийката Ашли Барти и чехкинята Каролина Плишкова. Наградният фонд на заключителния шампионат тази година е рекорден - 14 млн. $.