Белинда Бенчич преодоля квалификантката Кирстен Флипкенс със 7:6(8), 6:1 за

...

Бенчич надви Флипкенс в Москва и остана на една победа от финалите на WTA

Белинда Бенчич преодоля квалификантката Кирстен Флипкенс със 7:6(8), 6:1 за час и 34 минути на шампионата по тенис за купата на Кремъл, с което се класира на полуфиналите. По този метод тя резервира и очакванията си за постигане до финалите на WTA в Китай. Швейцарката, сложена под номер 1, завоюва трети следващ мач против тази съперничка и към този момент води с 3:1 в дуела. Тя е и на една победа от класиране на шампионата в Шънчжън, като решаващият мач е на следващия ден против Кристина Младенович на полуфиналите. С възможен триумф Бенчич ще изпревари Серина Уилямс и Кики Бертенс за осмото място в ранглистата. Финалистката от Съединени американски щати обаче се труди много за успеха. След като ден по-рано отстрани пасив от 0:3 против Полона Херцог в последния сет, Бенчич стартира с 1:4 против Флипкенс. Белгийката подаваше ловко и записа редица асове в първите си три сервис-гейма, а в четвъртия стигна и до пробив след хубав прехвърлящ удар. Бенчич обаче сподели военен дух. Тя завоюва героичен осемминутен гейм с четвъртото разиграване за пробив, при което Флипкенс изпрати форхенд отвън полето. От този миг насетне швейцарката контролираше напълно играта и съумя да завоюва срещата с лекост. В другия полуфинал ще се срещнат Каролина Мухова и победителката от мача сред Вероника Кудерметова и Анастасия Павлюченкова.