Белгия завърши квалификациите за Евро 2020 с пълен актив от

...

Белгия с пълен актив след победа над Кипър

Белгия приключи квалификациите за Евро 2020 с цялостен актив от точки. " Червените дяволи " бяха безмилостни по отношение на Кипър и победиха с 6:1 в последния си мач от евроквалификациите.

В 14-ата минута Кипър откри резултата с гол на Йоану. Радостта на кипърци обаче търпя единствено две минути, тъй като Кристиан Бентеке изравни в 16-ата минута. В 26-ата минута Кевин де Бройне даде преднина на Белгия, а шест минути по-късно направи обрата цялостен с второто си попадение. Две минути по-късно Яник Ферейра-Караско също записа името си измежду голмайсторите. Малко след подновяването на играта Христофору си означи автогол за 5:1. В 68-ата минута Кристиан Бентеке оформи крайното 6:1 с втория си гол в дуела.