Белгия започна с победа участието си в новото издание на

...

Белгия се разправи с Дания като гост

Белгия стартира с победа присъединяване си в новото издание на Лигата на нациите. " Червените дяволи " се постановиха с 2:0 като посетител на Дания в конфликта сред двата отбора от Лига " А ", група 2.

Гостите откриха резултата още в 9-ата минута, когато след центриране от корнер Джейсън Денайер засече кълбото в мрежата за 0:1.

Вторият гол падна в 77-ата минута. Тогава се стигна до безредие в наказателното поле и Лукаку бе съборен, като изиска дузпа. Такава обаче не бе отсъдена и първо Юри Тилеманс насочи удар, който бе избавен, само че при добавката Дрис Мертенс не сгреши за 0:2.

Така Белгия записа първи три точки в актива си и към този момент чака идващия си мач в групата против Исландия. Дания остава с нулев актив преди семейството си на Англия след три дни.