Белгия победи Уелс с 3:1 в мач от световните квалификации.

...

Белгия обърна Уелс на Бейл и Джеймс

Белгия победи Уелс с 3:1 в мач от международните квалификации. Хари Уилсън (11) изведе гостите напред, " алените дяволи " обърнаха резултата с голове на Кевин Де Бройне (22), Торган Азар (28) и Ромелу Лукаку (73-дузпа).

Двубоят стартира неприятно за " драконите ", които бяха принудени да вършат промяна още в 8-ата минута. Джо Алън се контузи и на негово място се появи Морел.

Това не ги пречупи и поведоха в резултата посредством Хари Уилсън, който се възползва от страхотна офанзива на Гарет Бейл три минути по-късно.

Домакините дадоха отговор в 22-ата посредством Кевин Де Бройне, който бе открит от Торган Азар. Шест минути по-късно Тома Мюние постави топката на главата на Торган Азар и белгийците към този момент бяха напред в резултата.

Третият гол падна в 73-ата минута, откакто Белгия получи правото да извърши дузпа за нарушаване на Крис Мефъм против Мертенс. Зад бялата точка застана Лукаку и прати топката в мрежата за 3:1.

Така Гарет Бейл и Дан Джеймс не се оказаха задоволителни за освен това от почетна загуба за Уелс.

В другия мач от група " Е " Чехия прегази Естония с 6:2 като посетител.