Белгия и Австрия завършиха 1:1 мача си от група F

...

Лукаку спаси Белгия от загуба срещу Австрия

Белгия и Австрия приключиха 1:1 мача си от група " F " в квалификациите за Евро 2024, който се игра на стадион " Крал Бодуен " в Брюксел.

Домакините бяха попарени в 21-ата минута, когато Орел Мангала си означи гол и даде задатък на австрийците. В 63-ата минута Ромелу Лукаку изравни. " Червените дяволи " можеха да стигнат и до поврат, само че в четвъртата минута на добавеното време гредата спря удар на Юри Тилеманс.
 Португалия с класика против Босна и Херцеговина, Бруно Фернандеш с два гола за
Португалия с класика против Босна и Херцеговина, Бруно Фернандеш с два гола за " мореплавателите "

Първият гол стана дело на Бернардо Силва

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, а през втората част домакините изпуснаха няколко положителни положения за гол. Много мощен мач за дебютиращия отпред на белгийците вкъщи Доменико Тедеско изиграха Доди Лукебакио и Жереми Доку.

Австрия е водач във краткотрайното класиране в групата със 7 точки, до момента в който Белгия е на втора позиция с 4, само че и с мач по-малко.