Белгиецът Воут ван Ерт (Jumbo - Visma) спечели десетия етап

...

Белгиец записа първа етапна победа в Тура, двама от фаворитите изпаднаха от подиума

Белгиецът Воут ван Ерт (Jumbo - Visma) завоюва десетия стадий от колоездачната Обиколка на Франция и записа първата етапна победа в кариерата си в Тура.
 И дамите желаят собствен Тур дьо Франс
Ван Ерт победи по 217.5-километровото трасе от Сент-Флур до Алби с време 4:49:39 часа. Той беше най-бърз във финалния спринт, като изпревари единствено с няколко сантиметра Елиа Вивиани (Deceuninck - Quick Step)). Трети приключи Кейлъб Юън (Lotto - Soudal).

Представителят на домакините Жулиен Алафилип (Deceuninck-Quick-Step) приключи 11-и с времето на спечелилия и усили преднината си в генералното класиране на 1:12 минути пред защитаващият купата си Герант Томас (Team INEOS) и на 1:16 минути пред Еган Бернал (Team INEOS). Томас финишира 12-и през днешния ден, а Бернал остана 14-и, като те бяха в челната група и не изгубиха време от Алафилип.

Проблеми обаче имаха Джулио Чиконе (Trek – Segafredo) и Тибо Пино (Groupama-FDJ), които бяха надлежно втори и трети в общото нареждане преди днешния старт. Чиконе изостана на повече от две минути през днешния ден към този момент е десети с закъснение от 2:32 минути, а Пино загуби повече от минута и половина и е 11-и на 2:33 минути.

Иначе стадият оправда упованията да е спокоен. Група от шест колоездачи се откъсна 15 км след старта и натрупа задатък от три минути. 40 километра преди финала групата, която се усили с още един играч, още веднъж водеше, само че задатъкът беше стопен на две минути, а малко по-късно беше застигната от колоната.

Източник: offnews.bg