Беларус победи България с 2:1 в световна квалификация от Група

...

Беларуската стена спря България

Беларус победи България с 2:1 в международна подготовка от Група " А ". Селекцията на Петър Хубчев записа трето проваляне в акцията за Русия 2018.

" Лъвовете " взеха по-рано трите точки от съперника в първата среща в София след триумф с 1:0 (гол на Ивелин Попов в 10-ата минута) и гръмкото 2:0 над Холандия след двете попадения на Спас Делев, само че през днешния ден се провалиха на „ Борисов Арена “.

В герои на мача се трансфораха Михаил Сиваков, който откри резултата в 33-ата минута от дузпа и Павел Савицки, решил всичко в 80-ата минута. Над всички довечера обаче беше Денис Лаптев. Нападателят на Шахтьор (Солигорск)  изцяло надигра Чорбаджийски.

Срещата стартира внимателно, през първия четвърт час липсваха забавни положения пред двете порти. В 14-ата бърза контраофанзива на домакините докара до безредие в нашето наказателно поле, само че без резултат. Секунди по-късно Алисейко изпълни добре директен свободен удар, Николай Михайлов плонжира и мазета в корнер. След 20-ата минута българите овладяха средата на терена, взеха самодейността и погледнаха по-смело към вратата на Сергей Черник.

В 21-ата минута Спас Делев изведе Станислав Манолев зад отбраната на Беларус. Халфът стреля от дребен ъгъл и Черник с тъга мазета в корнер. Само 2 по-късно подъл изстрел на Делев затрудни Черник. Страничният арбитър обаче подвигна флага за засада.

В 32-ата минута Чорбаджийски повали Лаптев в пеналта и съдията Матей Юг уточни " бялата точка " – дузпа! Михаил Сиваков се нагърби с осъществяването и се разписа за 1:0! Това беше първи гол за бранителя с националната фланелка. През последния сезон Сиваков беше съотборник на нашия Благой Георгиев в съветския Оренбург.

Това беше първи гол, който позволяват нашите национали след 244 минути „ суха мрежа “. За последно те инкасираха попадение при 0:3 против Швеция в Стокхолм. Тогава Линдельоф оформи крайния резултат в 58-ата минута.

Малко преди почивката Светослав Дяков получи малоумен жълт картон за нарушаване в средата на терена, който ще го извади от състава за идната международна подготовка против Швеция в София.

След почивката българите пробваха напън, само че срещнаха същинска стена пред себе си. Добре проведената отбрана на домакините не позволи нито едно чисто състояние пред своя пазач.

В 53-ата минута Спас Делев получи контузия в рамото и наложително напусна играта. На негово място влезе Гълъбинов.

Малко по-късно Костадинов проби отдясно и сервира топката на непокрития Тонев. От границата на пеналта крилото на Кротоне би едва в ръцете на Черник.
В 68-ата минута Занев опита да изненада Черник, само че стражът мазета с тяло.

Фатална за нас се оказа 80-ата минута. Тогава Павел Савицки надбяга бавния и муден Божиков, а след това елегантно трансферира безпомощния Михайлов. Топката се удари в напречната греда и спря зад голлинията - 2:0! В добавеното време Георги Костадинов се възползва от разбръкване в пеналта и с десния крайник опъна мрежата за 2:1, само че силите и минутите не стигнаха за равнене.

Домакините прекъснаха серия от четири следващи загуби, в които даже не означиха гол – 0:1 от Швейцария и 0:3 от Македония в контроли, и по 0:1 от България и 0:4 от Швеция в квалификациите. За последно Беларус бе вкарал в контрола против Гърция на 9 ноември предходната година, когато завоюва с 1:0 след гол на Палитевич в 14-ата минута. В продължение на 7 часа и 48 минути отборът от някогашната Съюз на съветските социалистически републики не беше се разписвал, само че го направи против България.

Загубата понижи възможностите ни за класиране на Световното следващата година в Русия. Лидер във краткотрайното класиране на Група " А " е Швеция (13 точки), пред Франция (13), Холандия (10), България (9), Беларус е пети с 5 точки, а на дъното единствено с една е новобранецът Люксембург.

На 31 август одобряваме „ тре крунур “ на „ Васил Левски “, а 3 дни по-късно гостуваме на Холандия.

БЕЛАРУС - БЪЛГАРИЯ 2:1
1:0 Михаил Сиваков (33-дузпа), 2:0 Павел Савицки (80), 2:1 Георги Костадинов (90+1)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
2-10 - Липсват забавни положения пред двете порти.
14 - Бърза контраофанзива на домакините води до безредие в нашето наказателно поле, само че без резултат.
16 -  Опасност! Алисейко изпълни добре директен свободен удар, Николай Михайлов плонжира и мазета в корнер.
21 -  Спас Делев изведе Станислав Манолев зад отбраната на Беларус. Халфът стреля от дребен ъгъл и Сергей Черник с тъга мазета в корнер.
23 -  Коварен изстрел на Делев затруднява Черник. Страничният арбитър подвига флага за засада.
20-25 - Българите овладяха средата на терена, взеха самодейността.
32 - Дузпа за Беларус! Чорбаджийски повали Лаптев в пеналта и съдията Матей Юг уточни " бялата точка ".
33 -
 ГООЛ за Беларус! Михаил Сиваков се нагърби с осъществяването и бележи - 1:0!
45 -  Най-добрият в редиците на домакините Денис Лаптев получи пас на границата на пеналта и стреля мощно, Михайлов с опитност избави.
45+1 - завършек на първото полувреме.
------------------

46 - Начало на второто полувреме.
52 - Правим меле в наказателното поле на Беларус. Защитник чисти топката напред.
53 - Спас Делев получи контузия в рамото и наложително напуща играта. На негово място влезе Гълъбинов.
55 - Костадинов проби отдясно и сервира топката на непокрития Тонев. От границата на пеналта крилото на Кротоне би едва в ръцете на Черник.
68 -  Занев опита да изненада Черник, стражът мазета с тяло.
80 -  ГООЛ за Беларус! Павел Савицки надбяга бавния и муден Божиков, а след това елегантно трансферира безпомощния Михайлов. Топката се удари в напречната греда и спря зад голлинията - 2:0!
90+1 -
 ГООЛ за България! Георги Костадинов се възползва от безредие в пеналта и с десния крайник опъна мрежата за 2:1!
90+3 - Край на мача.

Борисов, стадион " Борисов Арена "
Съдия: Матей Юг (Словения)

Резултат с изображение за belarus national football team БЕЛАРУС : Сергей Черник, Сергей Политевич, Егор Филипенко  , Михаил Сиваков  , Дмитри Алисейко  , Станислав Драгун, Сергей Матвейчик, Иван Маевски (88 -  Михаил Гордейчук), Сергей Баланович, Денис Лаптев (74 -  Артьом Биков  ), Павел Савицки  (82 -  Максим Скавиш)

Image result for БФС лого БЪЛГАРИЯ : Николай Михайлов, Страхил Попов, Божидар Чорбаджийски  , Васил Божиков, Петър Занев, Светослав Дяков  , Георги Костадинов  , Станислав Манолев (81 -  Георги Миланов), Александър Тонев, Ивелин Попов (64 -  Ивайло Чочев), Спас Делев (54 -  Андрей Гълъбинов)

НАШАТА КВАЛИФИКАЦИОННА ГРУПА ЗА МОНДИАЛ 2018

ВСИЧКИ ГРУПИ В БИТКАТА ЗА СВЕТОВНОТО В РУСИЯ​ Легенда:  гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация

Източник: blitz.bg