Базел изненада Фиорентина в добавеното време и също направи обрат

...

Базел тресна Фиорентина, Уест Хем с обрат

Базел изненада Фиорентина в добавеното време и също направи поврат от 0:1 до 2:1 като посетител във Флоренция.

Преди почивката Артур Кабрал откри за домакините против някогашния си тим. В 75-ата минута Анди Диуф с удар отвън наказателното поле изненада вратаря Терачано за 1:1. А в 92-ата минута Зеки Амдуни с отсечен удар от 7-8 метра обезпечи триумфа на Базел.

Уест Хем реализира поврат против АЗ Алкмаар (Нидерландия) и след 0:1 през първото полувреме в последна сметка взе успеха с 2:1 в първи полуфинал в Лига на конференциите.

Гостите откриха резултата в 40-ата минута посредством Тиджани Райндерс, откакто той получи топката от Свен Мейнанс. Мощният му изстрел подлъга вратаря Алфонс Ареола, откакто тупна пред него.

След почивката домакините бяха по-активни и в границите на 8 минути реализираха поврат. Най-напред те получиха дузпа, откакто съдията Халил Умут Мелер видя нарушаване на вратаря Матю Райън против Джаръд Боуен. Саид Бенрама изравни.

В 75-ата минута Михаил Антонио при меле с добавка вкара за 2:1.
Източник: lupa.bg